Parametry
Nahrávám...
Štítky
Schéma kostry koně zobrazuje skelet koně. Detailně jsou popsány kosti končetin, lebky, pánve a obratlů. Na plákátu najdete popisky v latinském, německém a anglickém jazyce. Schéma je vhodné pro studenty veterinárních oborů, ale i do veterinárních ordinací a na veterinární kliniky.
Schéma popisuje kostru psa doácího. Detailně je rozebrána struktura pánevních a hrudních končetin, lebky, obratlů a pánve. Tento plakát je vhodný při studiu anatomie psa, využití však najde i ve veterinárních ordinacích. Na schématu najdete latinské, německé a anglické popisky.
Na nástěnné tabuli je vyobrazeno celkem 57 druhů ptáků - pěvců. Tato tabule patří k nejúspěšnějším tabulím vůbec.
Obojživelníky se skupinami ocasatých mloků a bezocasých žab velmi zevrubně představuje text na přední i zadní části tabule.
Paleontologie je stále se rozšiřujícím obrazem dávno zmizelých světů. Zkameněliny v minulosti vymřelých představitelů nejdůležitějších skupin bezobratlých, otisky jejich těl, či jen stopy po jejich životě přehledně zobrazuje 56 fotografií fosilních nálezů z celého světa.
Ze čtyř řádů plazů nacházíme ve střední Evropě zástupce želv a šupinatých plazů. Domov tu má 7 druhů užovek, 4 druhy zmijí a 7 druhů ještěrek.
Mezinárodní felinologická federace (FIFe) v současné době uznává 31 plemen koček, jejichž standardní vyobrazení pečlivě korigovala dr. Marie Říhová. Zařazení do jednotlivých skupin a podrobnější údaje v textu.
Celkem 38 barevných ilustrací manželů Knotkových vybírá z plemen ovčáckých a pasteveckých, pinčů, kníračů, dogovitých plemen a švýcarských salašnických psů, jezevčíků, špiců a tzv. primitivních plemen psů ty častěji chované a širší veřejnosti známé představitele plemen.
Tabule je určena širší veřejnosti, je volným pokračováním tabule Plemena psů I s tím, že na této jsou vyobrazená plemena řazená podle FCI do skupin 6.-10., tj. honiči a barváři, ohaři, slídiči a retrívři, plemena společenská a chrti.
Nástěnná tabule ze série Ptáci střední Evropy. Tato konkrétní nástěnná tabule se věnuje dravcům a sovám, tedy dravým ptákům, kteří svou kořist chytají do pařátů. Zobrazeni jsou zástupci čeledí krahujcovití, sokolovití a puštíkovití.
Nástěnná tabule ze série Ptáci střední Evropy se tentokrát věnuje vodním ptákům. Na život ve vodě a kolem ní se specializuje řada ptáků. Patří sem čeledi potáplicovití, potápkovití, kormoránovití a kachnovití.
Nástěnná tabule ze série Ptáci střední Evropy se věnuje vodním ptákům. Do skupiny vodních ptáků patří i ty druhy, které obvykle neplavou, ale vodou se brodí, či chodí po podmáčeném terénu. Patří sem čeledi volavkovití, čápovití, ibisovití, chřástalovití, tenkozobcovití, kulíkovití, slukovití a rackovití.
K suchozemským ptákům patří kromě pěvců, kterým se věnují dvě následující tabule, zástupci těchto čeledí: tetřevovití, bažantovití, chřástalovití, dytíkovití, dropovití, holubovití, kukačkovití, rorýsovití, mandelíkovití, ledňáčkovití, dudkovití a datlovití.
Většina našich ptáků patří do řádu pěvců, kterým je věnována tato v pořadí pátá a další, šestá nástěnná tabule. Zde jsou zařazeni pěvci z čeledi skřivanovitých, vlašťovkovitých, konipasovitých, ťuhýkovitých, pěvuškovitých, pěnicovitých, králíčkovitých, lejskovitých, drozdovitých, skorcovitých a střízlíkovitých.
Na této nástěnné tabuli, v pořadí již šesté, jsou vyobrazeni pěvci, kteří jsou zařazeni do čeledi: mlynaříkovití, sýkořicovití, moudivláčkovití, sýkorovití, brhlíkovití, šoupálkovití, strnadovití, pěnkavovití, vrabcovití, špačkovití, žluvovití a krkavcovití.
Ilustrátor Pavel Procházka umístil na výukovou tabuli 19 mořských ptáků z čeledí kachnovití, slukovití, ústřičníkovití, kulíkovití, chaluhovití, rackovití, rybákovití a alkovití.
Pro náročné akvaristy zabývající se chovem ryb korálových útesů jsou určeny dvě naše nástěnné tabule. První tabule zobrazuje zástupce rejnoků, holobřichých, sumců, ďasů, pilonošů, volnoostných, ropušnicotvarých a ostnoploutvých.
Druhá nástěnná tabule pokračuje v představení ryb korálových moří. Tato kokrétní se věnuje zástupcům ryb řádu ostnoploutvých a čtverzubců.
Nástěnná tabule vyšla k 80. výročí založení Slovenského rybářského svazu, z jehož podnětu a na základě odborné spolupráce s jeho představenstvem i vznikla. Obsahuje na 35 druhů ryb (s českými, slovenskými a latinskými popisky), známých jak českým, tak slovenským rybářům.
První tabule série představující savce střední Evropy se věnuje řádu šelem. Z celkových 11 čeledí šelem žije na mapkou vyznačeném území 6 čeledí: kunovití, mývalovití, medvědovití, psovití a kočkovití, mořští zástupci patří do čeledi tuleňovitých.
Řádu sudokopytníků se věnuje v pořadí druhá tabule savců. Z nepřežvýkavých představuje čeleď prasatovitých, z přežvýkavců to jsou čeledi jelenovití a turovití.
Tabule představuje létající savce (letouny) střední Evropy - netopýry. Čeleď vrápencovitých, tadaridovitých a netopýrovitých.
Ve střední Evropě žijí z prvního řádu zástupci tří čeledí (ježkovití, rejskovití, krtci), králík a oba zajíci patří do čeledi zajícovitých.
V pořadí pátá tabule savců vyobrazuje zástupce těchto čeledí hlodavců: veverkovití, bobrovití, křečkovití, plchovití, slepcovití a nutriovití.
Sérii tabulí představující savce střední Evropy uzavírá výčet dalších čeledí hlodavců: hrabošovití, myšovití a myšivkovití.
SLEVA z důvodu pomačkání plakátu ve středu a pravý roh - skladem 1 ks. Sérii tabulí představující savce střední Evropy uzavírá výčet dalších čeledí hlodavců: hrabošovití, myšovití a myšivkovití.
Sklípkani patří mezi nejatraktivnější pavouky chované v zajetí. V doprovodném textu se dozvíte, jaké druhy a jak je chovat v teráriích a další zajímavosti.
Nástěnná tabule přehledně zobrazuje sladkovodní ryby střední Evropy. Pro všechny začínající rybáře nepostradatelná pomůcka.
Schéma svalstva koně detailně zobrazuje jednotlivé svalové skupiny koně domácího. Popisky jsou uvedeny v německém, anglickém i latinském jazyce. Velmi vhodná je tato anatomická pomůcka pro studenty veterinárních škol, ale i pro veterinární lékaře do svých ordinací.
Schéma svalstvo psa domácího zobrazuje jednotlivé svaly psa. Popisky jsou uvedeny v latinském, německém a anglickém jazyce. Toto schéma je základní pomůckou ke studiu anatomie psa pro studenty veterinárních oborů, hodí se však i do veterinárních ordinací.
Tabule vznikla za podpory České inspekce životního prostředí. Upozorňuje na druhy zahrnuté do Úmluvy o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES).
Nástěnná tabule zobrazuje zátiší povodí Amazonky - tropického deštného lesa. Určeno nejen malým objevitelům.
Malebné výtvarné zpracování tématu Zvířata na statku je určeno našim nejmenším: dětem ve školkách a prvních ročnících základních škol, malým počtářům i všem začínajícím přírodovědcům, kterým život ve městě neumožní se seznámit se všemi domácími zvířátky tak, jak je znají jejich vrstevníci na venkově.